İSG HABERLERİ

40 MESLEK İÇİN BUGÜN SONA ERECEK BELGESİZ ÇALIŞMA SÜRESİ 31 ARALIK 2016 YA KADAR UZATILDI

      “ BAKANLIĞIMIZ 40 MESLEK İÇİN BUGÜN SONA ERECEK BELGESİZ ÇALIŞMA SÜRESİNİN  31 ARALIK 2016  YA KADAR UZATILMASIYLA İLGİLİ KANUN DEĞİŞİKLİĞİNİ HAZIRLAYARAK BAŞBAKANLIĞA GÖNDERDİ.”   Bakanlığımız bünyesinde bulunan Mesleki Yeterlilik Kurumu ulusal meslek standartlarının belirlenmesi ve nitelikli işgücünün belgelendirilmesi kapsamında inşaat, enerji, otomotiv ve metal sektörlerinde toplam 40 meslek için bugün sona erecek belgesiz […]

Devamını Oku

İş güvenliği uzmanı takım arkadaşları aranıyor!!!

Matris İş Sağlığı ve Güvenliği olarak; İstanbul ilinde iş sağlığı ve güvenliği hizmeti vermekteyiz. Bizimle birlikte çalışabilecek ekip arkadaşları aramaktayız.

Devamını Oku

2016 Yılında Uygulanacak İSG Para Cezaları

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Kapsamında 2016 Yılında Uygulanacak İdari Para Cezaları Miktarı

Devamını Oku

Bunu yapmayan o işletmeler yandı

Doktor ve iş güvenliği uzmanı bulundurmayan hamam, berber, kaplıca ve kuaförlere 222 bin TL ceza var

Devamını Oku

Kurala uymayan işçi 3’üncü uyarıda çıkarılacak

İş güvenliği kuralına uymayan işçi 3’üncü uyarıdan sonra işten çıkarılacak

Devamını Oku

Kalp krizi iş kazası sayılır mı?

İş kazalarında tazminat alınabilmesi için olayın gerçekten iş kazası olup olmadığının büyük önemi var. Örneğin, işyerinde kalp krizi geçiren bir kişinin yakınları acaba işverenden tazminat talep edebilir mi?

Devamını Oku

Tehlikeli işyerinde uzman 6.6 yerine 16.6 saat kalacak

2013’te iş güvenliği uzmanı çalıştırmanın zorunlu olduğu saatler azaltılmıştı. Geçen hafta hükümetin yayınladığı yönetmelikle saatler 2012’deki düzenlemenin de 4 kata varan oranda üzerine çıkarıldı. 50 çalışanı olan az tehlikeli işyeri bile ayda 5 saat yerine 8.3 saat uzman bulundurmak zorunda. Aynı süre tehlikeli işyerinde 6.6 saatten 16.6 saate çıkarıldı

Devamını Oku

SGK inşaatında iş güvenliksiz çalışma

Tokat’ta Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü’nün ek binasının dış cephe inşaatının 5’nci katında çalışan işçilerin güvenlik tedbiri olmadan çalışmaları dikkat çekti.

Devamını Oku